Trombone Shorty & Orleans Avenue / Zaduszki jazzowe w NOSPR

Trombone Shorty czyli Troy Michael Andrews, jeden z najpopularniejszych artystów amerykańskich poruszających sie w muzyce soul, funk, hip hop, jazz, blues, pop – ogólnie R&B, wystąpi ze swoim zespołem energetycznym zespołem Orleans Avenue 7 listopada w sali koncertowej NOSPR.

Artysta ten nie tylko świetnia gra na puzonie i trąbce, ale także śpiewa i rapuje, w kapitalny sposób łącząc tradycyjną muzykę Nowego Orleanu z nowoczesnymi stylami.

Trombone Shorty współpracował w przeszłości z wieloma gwiazdami z m.in. Lenny Kravitzem, U2, Green Day czy Foo Fighters.

O muzyce zespołu było głośno od samego początku – album „Backatown” z 2010 roku był nominowany do nagrody Grammy, podobnie „True” z 2011, który poza tym utrzymywał się na szczycie Billboard Contemporary Chart Jazz Magazine przez 12 tygodni! Trzecią płyta „Say That To Say This” została wydana we wrześniu 2013 roku, w 2014 artyści wystąpili na 56. Gali rozdania nagród Grammy.

Najnowszy album ”Parking Lot Symphony” (wytwórnia Blue Note Records) z maja tego roku pokazuje, że Troy Andrews to nie tylko utalentowany kompozytor, ale także wybitny multiinstrumentalista.

Informacje

Sala koncertowa
Wtorek
7 listopada 2017 | 20:00

Wykonawcy

Trombone Shorty & Orleans Avenue: Trombone Shorty (puzon, trąbka, vocal), BK Jackson (saksofon tenorowy), Dan Oestreicher (saksofon barytonowy), Pete Murano (gitara), Josh Connelly (gitara), Mike Bass (bas), Joey Peebles (perkusja)