12. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Zapraszamy do NOSPR na dwa koncerty, które odbędą się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

1 grudnia w sali koncertowej wystąpi jeden z najsłynnejszych polskich pianistów Piotr Anderszewski i Sinfonietta Cracovia. Na program koncertu złożą się dzieła klasyków wiedeńskich – Wolfganga Amadeusza Mozarta i Josepha Haydna. Repertuar tym samym wpisuje się w obchody Roku Haydna, przypadającego z okazji 285. rocznicy urodzin kompozytora. Solista wykona podczas wieczoru aż dwa koncerty fortepianowe, co jest rzadko spotykane. Anderszewski zawsze włącza do repertuaru muzykę, którą dobrze rozumie, i którą chce dzielić się z innymi. W programie znajdą się także dwie uwertury operowe, które orkiestra wykona bez dyrygenta, prowadzona przez koncertmistrza, co jest nawiązaniem do tradycyjnego wykonawstwa orkiestr barokowych, tym samym odnosi się to do głównego nurtu muzycznego Festiwalu im. Gorczyckiego. Wspólny występ z Sinfoniettą Cracovią to jedyna okazja usłyszenia Piotra Anderszewskiego w tym roku w Polsce w symfonicznym repertuarze, bowiem pianista w Polsce najczęściej występuje w recitalach.

Finałowy koncert Festiwalu zapowiada się niezwykle spektakularnie. 3 grudnia w sali koncertowej usłyszymy Josepha Tawadrosa, Valeriy Sokolova i Morphing Chamber Orchestra Vienna we wspólnym projekcie. Bogaty program koncertu został przygotowany specjalnie na ten wieczór. Obok „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego usłyszymy utwory tegorocznych jubilatów – Telemanna, Gorczyckiego, które korespondować będą z energetycznymi kompozycjami samego Tawadrosa. Koncert będzie niepowtarzalną okazją do zobaczenia i usłyszenia oud, instrumentu zwanego lutnią arabską, którego również usłyszymy „Porach roku” Vivaldiego. Ponadto wspólne wykonanie utworów przez Tawadrosa i Sokolova da możliwość poznania zagadkowego brzmienia oud w połączeniu z pięknym dźwiękiem skrzypiec Stradivariusa.

Bilety dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online.

Informacje

Sala koncertowa
Piątek
1 grudnia 2017 | 19:30

Wykonawcy

Sinfonietta Cracovia, Piotr Anderszewski - fortepian, prowadzenie orkiestry

Ceny biletów

20 zł 40 zł 70 zł 90 zł