Mateusz Smoczyński Quintet

Chamber hall
tuesday
12 December 2017 | time:19:30
Mateusz Smoczyński Quintet

Programme

Mateusz Smoczyński, wybitny skrzypek jazzowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zadebiutował w 1999 podczas Jazz Camping „Kalatówki”. Jest liderem Kwintetu, z którym nagrał doskonale przyjęte albumy: „Inspirations” (2006), „Expressions” (2008), „Berek” (2017). Z utworzoną wspólnie z bratem, Janem Smoczyńskim, grupą New Trio zarejestrował „Simultaneous Abstractions” (2010 i „Perpendicular Realities” (2013). Współtwórca formacji Atom String Quartet, pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego, grającego muzykę jazzową – od 2011 do dziś zespół odnosi spektakularne sukcesy w Polsce i za granicą. W latach 2012-2016 Smoczyński był członkiem amerykańskiej grupy Turtle Island Quartet. Jest laureatem wielu nagród, m.in. zdobywcą I miejsca na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta (Kraków 2016).

Kondrad Zemler, gitarzysta, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Laureat I nagrody konkursu Guitar City 99; w 2002 wraz z zespołem Blue Mind Quartet zdobył I miejsce w konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej. Współpracował z Tomaszem Szukalskim, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Michałem Miśkiewiczem.

Jan Smoczyński, pianista, organista, kompozytor, aranżer, lider, producent, jeden z najbardziej cenionych realizatorów dźwięku w Polsce. Stale współpracuje z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem, Kayah.

Michał Miśkiewicz, wybitny perkusista młodego pokolenia. Członek formacji Marcin Wasilewski Trio, grającej przez lata z Tomaszem Stańką, rozchwytywany sideman.

 

Bogdan Chmura

Performers

Mateusz Smoczyński skrzypce, skrzypce barytonowe
Konrad Zemler guitar
Jan Smoczyński piano
Wojciech Pulcyn double bass
Michał Miśkiewicz percussion
Sold out

Ticket prices

30 zł