The Symphonic Rawa / The Opening of the 34th Rawa Blues Festival

Concert hall
friday
10 October 2014 | time:20:30
The Symphonic Rawa / The Opening of the 34th Rawa Blues Festival

Programme

The Opening Festival 

Information about the festival programme


Sale of tickets for the concert is leading by the Ticketpro.pl

Tickets' prices to the 31st August: 40 PLN, 60 PLN, 80PLN, 100 PLN
Tickets' prices from the 1st September: 70 PLN, 90 PLN, 110 PLN

 

 

Rawa Blues Festival wraca w tym roku do dwudniowej formuły. 10 października bluesa będzie można posłuchać w niezwykłym miejscu - nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystąpią Irek Dudek oraz amerykański gitarzysta i wokalista Eric Bibb.

Koncert inauguracyjny Rawy Blues wpisuje się w miesięczny Festiwal Otwarcia NOSPR. Irek Dudek - organizacyjny i artystyczny dyrektor Rawy - od paru lat nosił się z pomysłem, by rozszerzyć formułę śląskiego święta bluesa i znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można w pełni wyeksponować twórczość artystów parających się ambitniejszymi odmianami gatunku. Sala NOSPR takie warunki spełnia w stu procentach.

Pierwszego dnia festiwalu będzie okazja, by posłuchać dwóch jakże różnych koncertów. W muzyce Erika Bibba, który na Śląsku zagra w trio, słychać – oprócz bluesa rzecz jasna – wpływy muzyki folkowej, country, folku i jazzu. Artysta ma na koncie ponad 30 płyt, w 1997 roku był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Koncertował między innymi z Rayem Charlesem i Robertem Crayem.

Irek Dudek po latach wraca do projektu Symphonic Blues, który w latach 90. przyniósł mu spore uznanie na Zachodzie. Na scenie będzie mu towarzyszyć Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. [Robert Dłucik]

    

Conductor

Krzesimir Dębski

Performers

NOSPR
Irek Dudek vocal
Eric Bibb guitar