AN EVENING WITH PAT METHENY / ZADUSZKI JAZZOWE W NOSPR

Concert hall
thursday
2 November 2017 | time:19:30
AN EVENING WITH PAT METHENY / ZADUSZKI JAZZOWE W NOSPR

Programme

Pat Metheny - legendarny gitarzysta, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy, artysta wyróżniony niedawno przez magazyn Downbeat, który umieścił go na swojej liście najbardziej zasłużonych muzyków jazzowych. Jest najmłodszym z wyróżnionych i jednym z zaledwie czterech gitarzystów. Podczas tournée wykona utwory z różnych okresów swojej kariery.

Po ogromnym sukcesie, jaki odniosły wyróżnione nagrodą Grammy płyty Unity Band i Unity Group, i licznych tournée odbytych potem, Metheny zawiesił na rok swoje podróże koncertowe w 2015 r. Stworzył w tym czasie, cieszące się uznaniem krytyków, wielkich rozmiarów dzieło Hommage dla Eberharda Webera i wykonywał je następnie w Europie, Japonii i Ameryce. Był również artystą-rezydentem na Detroit Jazz Festival, występując z własnymi zespołami, długoletnim współpracownikiem Garym Burtonem i w nowo utworzonym duecie z legendarnym kontrabasistą Milesa Davisa - Ronem Carterem.

W tym roku do Metheny’ego ponownie dołączy jego perkusista, Antonio Sanchez, który towarzyszy mu w różnych przedsięwzięciach artystycznych nieprzerwanie od 2000 r., a także Linda Oh, australijska kontrabasistka malezyjskiego pochodzenia, od kilku lat czynnie działająca na nowojorskiej scenie muzycznej, koncertująca z wieloma czołowymi wykonawcami ze Stanów Zjednoczonych. Ostatnim członkiem zespołu jest brytyjski pianista Gwilym Simcock, jeden z najciekawszych młodych pianistów, jacy od wielu lat pojawili się na brytyjskiej scenie muzycznej.

Bilety w cenach: 280, 240, 190, 150 i 100 zł dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online.

Performers

Linda Oh double bass