Scena Regionalna WOMEX / Marcin Wyrostek Band / Hanba! / Viola de Arame

Chamber hall
friday
27 October 2017 | time:21:00
Scena Regionalna WOMEX / Marcin Wyrostek Band  / Hanba! / Viola de Arame

Programme

21:00 Marcin Wyrostek Band

22:30 Hanba!

00:00 Viola de Arame

 

Uwaga! Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się na scenie regionalnej, jest możliwy jedynie dla osób będących oficjalnymi delegatami WOMEX.

 

Od 25 do 29 października 2017 Katowice będą  gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo).

 

WOMEX należy do ścisłej czołówki imprez o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to koncerty, konferencja i impreza targowa, dedykowana specjalistom, ale otwarta również dla miłośników muzyki.

Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

WOMEX jest wydarzeniem o ogromny rozmachu. W 2015 roku, Budapeszcie brało w nich udział ponad 2 500 delegatów reprezentujących 1 500 przedsiębiorstw z 90 krajów. Na 7 scenach swoją muzykę zaprezentowało 280 artystów z 50 państw. WOMEX przyciągnął też 320 dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

Wydarzenie jest organizowane od 1994 roku. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Berlinie, Sewilli czy Kopenhadze. 

 

Targi WOMEX w Katowicach będą miały miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. 

Performers

Marcin Wyrostek Band / Hanba! / Viola de Arame