Wtorkowy Klub Jazzowy / Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio

Chamber hall
tuesday
10 January 2017 | time:19:30
Wtorkowy Klub Jazzowy / Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio

Programme

Szeptem

 

 

Grażyna Auguścik, jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu, absolwentka słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 mieszka w Chicago. Karierę rozpoczynała jako piosenkarka, występując na festiwalach w Toruniu, Opolu i Krakowie. 1988 wyjechała do USA, gdzie współpracowała z m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz gwiazdami amerykańskiego jazzu: Randym i Michaelem Breckerami, Jimem Hallem, Johnem Medeskim i Patricią Barber. Nagrała 18 autorskich albumów. Często występuje w Polsce.

Andrzej Jagodziński, znakomity, wszechstronny pianista. Współpracował z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection oraz z zespołami Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od lat prowadzi własne trio, zasłynął jako niezrównany interpretator jazzowych opracowań dzieł Fryderyka Chopina (albumy: Chopin, Chopin Once More, Les Brillantes, Sonata b-moll).

Artyści zaprezentują materiał z najnowszej płyty Szeptem, na której znalazły się polskie przeboje lat 50. i 60. w jazzowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, m.in. Pamiętasz, była jesień, Skrzypek Hercowicz, Szeptem, Kasztany, Był taki ktoś, La valse du mal. [Bogdan Chmura]

Performers

Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio
Grażyna Auguścik vocal
Andrzej Jagodziński piano
Adam Cegielski double bass
Czesław Bartkowski percussion

Ticket prices

50 zł