Środa młodych / Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Chamber hall
wednesday
21 October 2015 | time:19:30
Środa młodych / Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Programme

Felix Mendelssohn Bartholdy - Andante e Allegro brillante op. 92  (na 4 ręce)

Sergiusz Taniejew - Preludium i Fuga op. 29 (na 2 fortepiany)

Antonin Dvořák - 3 legendy op. 59 (na 4 ręce)

Maurice Ravel - Rapsodia hiszpańska (wersja na 2 fortepiany)

***

Eva Dell'Acqua - Villanelle

Franz Schubert - Nacht und Träume (sł. Matthäus von Collin) D. 827

                                  Du bist die Ruh (sł. Friedrich Rűckert) D. 776

Wolfgang Amadeus Mozart - aria Blondy Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln z opery Uprowadzenie z seraju

Giuseppe Verdi - aria Gildy Caro nome z opery Rigoletto

Wolfgang Amadeus Mozart - aria Królowej Nocy O zittre nicht, mein lieber Sohn z opery Czarodziejski flet

 

 

Wykonawczynie tego koncertu są laureatkami tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium.

 

Sooyeon Lee
Studia licencjackie ukończyła w Narodowym Uniwersytecie w Seulu (śpiew solowy), natomiast magisterskie w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu (śpiew operowy), gdzie obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych (śpiew pieśniarski).
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Ileanę Cotrubas, Christę Ludwig, Cheryl Studer, Renata Brunsona, Helmuta Deutscha, Daniela Ferro.
Jest laureatką wielu konkursów, m. in. II nagrody w Konkursie Pieśniarskim im. F. Schuberta (Seul, 2008), nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim (Salzburg, 2014) i II nagrody i nagrody publiczności w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD (Monachium, 2015). Kreuje następujące role w operach i operetkach: Królowej Nocy (Czarodziejski flet, W.A. Mozarta), Adeli (Zemsta nietoperza, Johanna Straussa), Musetty (Cyganeria, G. Pucciniego), Violetty (La Traviata, G. Verdiego) i Gildy (Rigoletto, G. Verdiego). Koncertuje w Europie i Azji, m. in. w ramach Cully Festivalu w Szwajcarii, w Filharmonii Berlińskiej, wiedeńskim Musikverein oraz z Azjatycją Orkiestrą Młodzieżową (partia solowa w IX Symfonii d-moll L. van Beethovena).

 

Duet fortepianowy Ani i Nia Sulkhanishvili
Duet gra od 2002 r. W tym czasie obie artystki studiowały grę na fortepianie w Z. Paliashvili Central Music School (Tbilisi) w klasie prof. Lali Sanikidze. Debiutowały rok później w Tiflis International Young Pianists Competition (Gruzja) zdobywając uwagę publiczności głęboką szczerością i spontaniczną interpretacją. Ukończyły Hochschule für Musik und Theater w Niemczech oraz Tiflis Conservatorium w Gruzji. Po wygraniu I nagrody na Tiflis International Young Pianists Competition duet rozpoczął aktywną działalność koncertową, która pozwoliła rozpowszechnić ich umiejętności w Niemczech, Szwajcarii, Polsce, Austrii i USA. W kolejnych latach gruziński zespół zdobył m. in.: I nagrodę w Atenach (2004), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Sergiusza Taniejewa w Moskwie (2005), I nagrodę w San-Marino International Piano Competition (2008), II nagrodę w Valberg International Piano Duo Competition (2010), II nagrodę w International Piano Duo Competition w Białymstoku (2011), II nagrodę w Monaco Lyon Club International Piano 4 Hands Competition (2014) oraz II nagrodę w ARD 64th Music Competition (2015). Swoje umiejętności doskonaliły pod okiem takich mentorów jak Duet Andreas Groethuysen Yaara.

 

Performers

Ani Sulkhanishvili (fortepian), Nia Sulkhanishvili (fortepian), Sooyeon Lee (sopran), Grzegorz Biegas (fortepian)

Ticket prices

1 zł