AUKSO in Motion / Katowice JazzArt Festival

Concert hall
saturday
30 April 2016 | time:19:30
AUKSO in Motion / Katowice JazzArt Festival

Programme

Motion Symphony to wydarzenie zaskakujące energią i spontanicznością, wzbudzające jednocześnie niepowtarzalne emocje i podbijające serca fanów na całym świecie. W programie koncertu znajdują się utwory wykonywane przez Motion Trio na festiwalach jazzowych, rockowych i world music w 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Muzycy Motion Trio rozszerzają tradycyjny sposób gry na akordeonie, używając nieodkrytych dotychczas technik wydobycia dźwięku oraz efektów akustycznych i perkusyjnych, bez jakiejkolwiek elektroniki.

Zespól założony został 19 lat temu przez Janusza Wojtarowicza, który pełni w nim rolę lidera oraz autora i aranżera większości kompozycji. Wojtarowicz, Baranek i Gałażyn są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie i laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym: Grand Prix 4. Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz nagrody Deutsche Schallplatten Kritik. Zdobyli uznanie krytyków i publiczności m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, wiedeńskim Konzerthaus, londyńskim Barbican Center. Współpracowali z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Leszkiem Możdżerem,  Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Trilokiem Gurtu. Prowadzili kursy mistrzowskie w londyńskiej Royal Academy of Music, paryskim Konserwatorium Narodowym i University of Chicago.Nagrywali m. in. dla Warner Classsic i MN Records. Aranżacje utworów Motion Trio na orkiestrę symfoniczną opracowane zostały przez Krzesimira Dębskiego, Marcela Chyrzyńskiego i Jean-Philippe Audina. [Aleksandra Konieczna]

 

Koncert w ramach Katowice JazzArt Festival oraz International Jazz Day​

Conductor

Performers

AUKSO
Janusz Wojtarowicz accordion
Paweł Baranek accordion
Marcin Gałażyn accordion

Ticket prices

15 zł 20 zł 25 zł 35 zł

Series

Concert series AUKSO AUKSO