AUKSO / "7 widoków w drodze do Krakowa"

Concert hall
saturday
20 February 2016 | time:19:30
AUKSO / "7 widoków w drodze do Krakowa"

Programme

Część I
Siedem widoków w drodze do Krakowa - suita podróżna na dwa głosy, obój, fortepian, orkiestrę smyczkową, akustyczną gitarę basową i perkusję.
Cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego praca Józefa Peszki znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, Horacego i Turnaua, które podkreślają ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmują nieuchronność przemijania.
Muzyka Grzegorza Turnaua, dedykowana w szczególności wirtuozowi oboju, Mariuszowi Pędziałkowi, pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum. Czyli – wedle greckich pojęć – metaxu.
Całości utworu towarzyszy animowana projekcja fresków.

 

Część II
Piosenki i utwory instrumentalne z muzyką Grzegorza Turnaua, wybrane z jego trzydziestoletniej kariery kompozytorskiej i estradowej. W programie zarówno te szerzej znane i rozpoznawalne (Bracka, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Znów wędrujemy), jak i te rzadziej prezentowane. Wszystkie w wersjach orkiestrowych.

Conductor

Performers

AUKSO
Grzegorz Turnau fortepian, śpiew
Robert Kubiszyn bass
Cezary Konrad percussion
Robert Majewski trąbka, Flügelhorn

Ticket prices

30 zł 35 zł 40 zł 50 zł

Series

Concert series AUKSO AUKSO