Nie-wielka Orkiestra.TV / Hity nad hitami

Concert hall
saturday
19 October 2019 | time:17:00
Nie-wielka Orkiestra.TV / Hity nad hitami

Programme

Nie-wielka Orkiestra.TV to nowy cykl rodzinnych koncertów edukacyjnych połączonych z rejestracją dla Telewizji Polskiej.

 

Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur „Eine kleine Nachtmusik” KV 525

Antonio Vivaldi – Koncert skrzypcowy nr 1 E-dur „Wiosna” RV 269 z cyklu „Cztery pory roku”, cz. I (Allegro)

Johann Sebastian Bach – „Aria na strunie G” z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068

Ludwig van Beethoven – Allegro con brio z V Symfonii c-moll op. 67

Richard Wagner – „Cwał Walkirii” z III aktu opery „Walkiria”

Piotr Czajkowski – „Taniec małych łabędzi” z II aktu baletu „Jezioro łabędzie” op. 20, cz. IV (Allegro moderato)

Edvard Grieg – „W grocie Króla Gór” z I Suity „Peer Gynt” op. 46

Piotr Czajkowski – „Walc kwiatów” z II aktu baletu „Dziadek do orzechów” op. 71

Georges Bizet – Uwertura do opery „Carmen”

Maurice Ravel – Boléro

Johann Strauss (syn) – Walc „Nad pięknym modrym Dunajem” op. 314

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie poprzedzającej sobotni koncert "Hity nad hitami". Tego dnia muzykę będzie można usłyszeć nie tylko w sali koncertowej. Na 45 minut przed koncertem na korytarzach NOSPR zaczną rozbrzmiewać różne melodie – tytułowe Hity – znane tematy, które znalazły się w programie koncertu. Dla ambitnych mamy zadanie – od godz. 16:00 przy obu wejściach do NOSPR odebrać będzie można specjalną kartę z zadaniem – dla tych, którzy najlepiej i najszybciej poradzą sobie z zagadką przewidziane są nagrody!​​

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa, a także uczniów i rodziców do udziału w koncertach edukacyjnych NOSPR, realizowanych we współpracy z Telewizją Polską!

W programie koncertu znajdą się największe hity repertuaru symfonicznego, znane całemu światu nie tylko z sal koncertowych ale również z filmów, reklam czy innych popkulturowych reinterpretacji.

Zabrzmi m.in. słynne Bolero Maurice’a Ravela, Uwertura do opery Carmen Georges’a Bizeta, a także ikoniczne fragmenty dzieł Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego czy Antonio Vivaldiego.

Drugi koncert z serii odbędzie się już 20 października 2019. Polecamy śledzenie na stronie internetowej NOSPR zakładki „Centrum Edukacji Muzycznej”, gdzie znajdą Państwo pełną ofertę wydarzeń.

 

Sprzedaż biletów od 5 października godz. 10:00 w kasach NOSPR i online.

Zgodnie z regulaminem sprzedaży przy zakupie biletów na koncert obowiązują zniżki rodzinne - 30% ulga w stosunku do ceny biletu normalnego dla 2 osób dorosłych i co najmniej 1 dziecka do 16 lat lub 1 osoby dorosłej i co najmniej 2 dzieci do 16 lat.

Bilety ze zniżką dostępne są w kasach NOSPR. Możliwa jest również telefoniczna rezerwacja i opłata przelewem bankowym. Opłacone bilety można odebrać w kasie biletowej w godzinach pracy kasy lub mogą zostać wysłane na podany adres mailowy.

Do zobaczenia na koncertach!

 

 

Conductor

Performers

Joanna Bronisławska, Piotr Piszczatowski prowadzenie

Ticket prices

20 zł 30 zł 40 zł 50 zł