JazzKLUB / Kamil Piotrowicz Sextet

Chamber hall
tuesday
14 April 2020 | time:19:30
JazzKLUB / Kamil Piotrowicz Sextet

Programme

Wiele powiedziano już i wciąż wiele się mówi, o tym, że na polskiej scenie jazzowej dzieje się dobrze jak nigdy dotąd. To prawda, a być może najlepszym tego przykładem jest studiujący w Danii pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz oraz prowadzony przez niego sekstet. 
 

Wystarczyły dwa albumy grupy Popular Music sprzed dwóch lat i najnowszy z 2019 roku Product Placement aby lider został sklasyfikowany jako jedna z najjaśniejszych postaci polskiego rynku jazzowego. Najbardziej jednak fascynującą cechą muzyki Kamila jest to jak inteligentnie wymyka się ona tradycyjnym definicjom jazzu i jak bardzo olśniewa  swoją świeżością.

 

[Maciej Karłowski]

 

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Zespół nagrał dwa albumy - "Product Placement" (2018) oraz "Popular Music" (2016).Płyty zostały nominowane do nagrody "Fryderyk" Polskiej Akademii Fonograficznej jako najlepsze jazzowe albumy roku 2018 i 2016. Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi czy Komeda Jazz Festiwal w Słupsku. Muzyka zespołu oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera.

 

Płyta "Product Placement" - w przejściowym świecie post Bretton Woods kontrast pomiędzy potencjalną treścią a nową formą nigdy nie był wyraźniejszy, w sposób oczywisty stwarzając tym samym niezwykłe pole możliwości artystyczno-ekspresyjnej interpretacji, ale i również perspektyw idealistycznych zmian. Nowe słowa, nowy język, stare słowa, stary język, nowe słowa, stary język, stare słowa, nowy język. Pokolenie komfortu intuicyjnie wie albo nie wie o czym mówię.
"Product Placement" to zanurzenie się, próba samookreślenia i dyskusyjnego odnalezienia się. To również, ale i przede wszystkim chwytliwy tytuł. Kompozycje powstały w Nowym Jorku, Kopenhadze, Warszawie i Gdańsku, a płyta została wydana w nowo powstałej oficynie "Howard".

Performers

Kamil Piotrowicz Sextet
Kuba Więcek alt-saxophone
Piotr Chęcki saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Emil Miszak trumpet
Kamil Piotrowicz fortepian, make noise 0-coast syntezator, kompozycje
Andrzej Święs double bass
Krzysztof Szmańda perkusja, wibrafon

Ticket prices

60 zł