Zmierzyć muzykę / Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

saturday
29 June 2019 | time:14:30
Zmierzyć muzykę / Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

Programme

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat

Anna Lis, Agata Szromek – prowadzenie

Czas trwania: 45-60 minut.

 

Wstęp bezpłatny, rejestracja online od 19 czerwca 2019r., za pomocą formularza zgłoszeniowego, udostępnionego na stronie www.nospr.org.pl

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Czy można zmierzyć dźwięk? Czy można go zważyć? Zapisać bez nut? Czy można poruszać się tak jak dźwięki i poruszać między dźwiękami? Jak brzmi muzyczna tabliczka mnożenia?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów „Zmierzyć muzykę”(?). Jak muzyczni detektywi weźmiemy pod lupę fizyczne właściwości dźwięku, zmierzymy i zważymy dźwięk przy pomocy sznurka i balonika, przekonamy się, że można stworzyć partyturę z klocków lub znaleźć się w samym jej środku i poruszać się po dźwiękach.

 

Anna Lis - Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach: Edukacja Muzyczna oraz Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Wiedzę i doświadczenie pogłębiała podczas warsztatów, kursów i seminariów, między innymi w Instytucie Carla Orffa w Salzburgu oraz w Instytucie Edukacji Muzycznej Zoltána Kodály’a w Kecskemét.

Od 2014 roku związana z Centrum Edukacji Muzycznej NOSPR, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne oraz koncerty dla dzieci. Niezmiennie zafascynowana potencjałem twórczym najmłodszych, ich naturalnością i spontanicznością w przeżywaniu i odkrywaniu muzyki. Mama Kingi, Wojtka i Kuby, od których na co dzień czerpie inspirację.