Chris Botti z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia

Concert hall
wednesday
29 May 2019 | time:20:30
Chris Botti z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia

Programme

“A very special evening with Chris Botti”

Wirtuoz, która kocha koncerty w Katowicach

 

Jest międzynarodową gwiazdą. Ma na koncie Grammy oraz 5 nominacji do tej statuetki. W trasie koncertowej spędza 300 dni w roku. Uwielbia występować przed polską publicznością. Chris Botti właśnie zdecydował się na dodatkowy występ w Katowicach.
Artysta wystąpi w sali NOSPR 29 maja 2019 o godzinie 20.30.

– Cały czas jestem pytany o moje ulubione sale koncertowe. Kiedy przyglądam się swojej pracy zawodowej, to wychodzi na to, że jesteśmy w trasie już od 16 lat. I choć oczywiście mój kraj rodzinny to Stany Zjednoczone, to moim ulubionym miejscem na koncerty jest Polska. Byliśmy tam przynajmniej 16 razy w ciągu ostatnich 15 lat – mówi Botti. – Ciągle pamiętam pierwszą wizytę w Katowicach, jeszcze jako muzyk zespołu Stinga, waga i uznanie  dla muzyki są tam niesamowite. Publiczność zna historię muzyki popularnej, jazzowej i klasycznej. Cieszę się, że ciągle tam jestem zapraszany – dodaje artysta.

Chris Botti to jeden z najbardziej docenianych instrumentalistów. Wirtuoz trąbki. Do współpracy zapraszali go między innymi: Sting, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra i Lady Gaga. Jego solowa kariera też wygląda imponująco. Wydał 10 albumów, a 4 z nich trafiły na 1. miejsce listy Billboard US Jazz, 3 kolejne dotarły do 4. miejsca. A jeden z nich – Chris Botti In Boston – otrzymał aż 3 nominacje do Grammy.

Botti to nie tylko świetny muzyk, to także znakomity gawędziarz i wielki wielbiciel kapeluszy. Podobno w świecie jazzu nikt nie nosi ich tak dobrze, jak on. Artysta, choć jest niekwestionowaną gwiazdą, słynie także z pokory i niesamowitej współpracy z innymi muzykami. Szczególnie podczas koncertów.

Dodatkowy koncert w Katowicach, zaplanowany na 29 maja, to nie tylko pozycja obowiązkowa dla osób, które w muzyce  szukają chwili dla siebie. To także doskonały pomysł na prezent. Koncert odbywa się przecież tuż po Dniu Matki i na kilka chwil przed Dniem Dziecka.

[mat. organizatora]

 

Bilety dostępne w kasie NOSPR i w serwisie Bilety24

Conductor

Albert-George Schram

Performers

Chris Botti (trąbka), NOSPR