Koncerty w Amfiteatrze / ELEGANZA

friday
22 June 2018 | time:18:30
Koncerty w Amfiteatrze / ELEGANZA

Programme

Harry Freiberg - Frischer Wind                                        

Eduard Strauss - Polka Bahn Frei                                                    

Johann Strauss - Walc Wino, kobieta i śpiew                

Gerhard Winkler - Sizilianisches Ständchen                        

Heinz Crucius - Managenzauber                                     

Helmut Wendt - Rendezvous in Wien                                

Gerhard Fritz - Spanisches Capriccioso                          

Edmund Kötcher - Sunshine Party                                   

Harry Theis - Cubanita                                                 

Jo Knümann - Ungarisch                                                  

Fermo Dante Marchetti - Fascination                                        

Vittorio Monti - Czardasz                                             

Johann Strauss (ojciec) - Marsz Radetzky'ego

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym,  lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak : Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

Koncert premierowy zespołu  odbył się 4.09.2016 r. w Parku Chopina w Gliwicach.

W programie zespołu znajdą się same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów,  takich jak : Johann Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz  Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras,  Matos  Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby. Program jest również stale wzbogacany o nowe, własne aranżacje i opracowania utworów muzyki salonowej.

ELEGANZA występuje w składzie 6 lub 10 osobowym, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach jak i w plenerze.

Koncerty ELEGANZY oddają klimat muzyczny, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w ogrodach, parkach oraz salonach XIX-wiecznej Europy a w szczególności Wiednia. 

Koncertuje stale w ramach cyklów koncertowych pt.: „Wiedeński koncert karnawałowy”, „Otwarty Salon Muzyczny”, „Eleganza w Palmiarni” czy „Eleganza w Filharmonii”  oraz uczestniczy w wielu okolicznościowych imprezach kulturalnych  na Śląsku i w kraju.

Koncerty ELEGANZY cieszą się dużym powodzeniem i gorącym odbiorem, potwierdzając że muzyka salonowa to właściwa rozrywka dla wyrafinowanych odbiorców.

 

Performers

Anna Szabelka (I skrzypce, prowadzenie), Waldemar Staniczek (II skrzypce), Franciszek Skóra (wiolonczela), Łukasz Bebłot (kontrabas), Czesław Kasperek (klarnet), Piotr Kopiński (fortepian)