Requiem ludowe / Adam Strug / Kwadrofonik

Concert hall
sunday
29 October 2017 | time:20:00
Requiem ludowe / Adam Strug / Kwadrofonik

Programme

Requiem Ludowe

 

Preludium (Żegnam Cię Mój Świecie Wesoły…)

I. Śmierć

Czemu Tak Rychło, Panie

Alfabet

Powiem Prawdę Świecie Tobie

Interludium (Żegnam Was Mitry i Korony…)

II. Wędrówka

Piekło

Czyściec

Niebo (Na Smętarzu Mieszkać Będę)

Postludium (Żegnam Was Wszystkie Elementa…)

III. Wieczność / Eternity.

„Requiem Ludowe“ to skomponowana współcześnie muzyczna forma żałobna, zanurzona w tradycji pieśni mazowieckich i oparta na tekstach pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego z 1871 roku.  Zróżnicowane formy i gatunki muzyczne, zaskakujące i bogate instrumentarium w połączeniu z interpretacjami śpiewaka Adama Struga składają się na niezwykłą opowieść o odchodzeniu.

Piewca ludowych pieśni łączy swój talent z mistrzami budowania niezwykłych barw, przestrzeni, konceptów i twórców nowych jakości w muzyce folkowej, doprowadzając do powstania dzieła na pograniczu muzyki tradycyjnej i współczesnego eksperymentu.

Ale „Requiem Ludowe“  to nie tylko harmonijna konstrukcja oparta na przepięknie zaaranżowanych melodiach tradycyjnych – to także przejmujące rozważania o kolejnych etapach wędrówki duszy po śmierci. Temat umierania przeraża i fascynuje jednocześnie. I właśnie potęgowaniu tych uczuć służy warstwa muzyczna Requiem Ludowego, operująca napięciami z pogranicza minimal music i wirtuozerskiej improwizacji.

Niepowtarzalny język muzycznej narracji Requiem Ludowego tworzą także używane w koncercie przedmiot, które - niekoniecznie kojarzne z muzyką – stają się instrumentami i nabierają w Requiem Ludowym  sensu symbolicznego (klawiatura komputera, dzwonki kościelne, miska z wodą).

Performers

Ticket prices

30 zł 40 zł