Środa młodych / Koncert zwycięzcy 4. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu

Chamber hall
wednesday
11 October 2017 | time:19:30
Środa młodych / Koncert zwycięzcy 4. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu

Programme

Uwaga zmiana programu koncertu!

Szanowni Państwo, ze względu na chorobę pianistki Albrecht Menzel wykona podczas koncertu program solowy.

 

Johann Sebastian Bach - 

I Sonata g-moll BWV 1001

III Sonata C-dur BWV 1005

***

Johann Sebastian Bach -

II Partita d-moll BWV 1004

 

Czas trwania koncertu: ok. 80 min.

 

Albrecht Menzel urodził się w 1992 roku w rodzinie o śląskich korzeniach. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 4 lat. Jako solista debiutował mając lat 13, podczas Festiwalu Muzycznego w Dreźnie. Studiował w Wiedniu pod kierunkiem prof. Borisa Kuschnira oraz prof. Juliana Rachlina

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, m.in. Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Toruniu (2016) oraz Grand Prix w Premio Paganini Competition w Genewie (2015).

Występował z takimi zespołami jak: Münchner Rundfunkorchester, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Orchestra del Teatro Carlo Felice di Genova. Koncertował m.in. w: Laeiszhalle w Hamburgu, Prinzregententheater w Monachium, Muziekgebouw w Eindhoven, Międzynarodowym Domu Muzyki w Moskwie, Musikverein w Wiedniu oraz Gasteig w Monachium.

Brał udział w programie The Mutter Virtuosi Tour, organizowanym przez Anne Sophie Mutter, u boku której, wraz z innymi młodymi utalentowanymi muzykami z całego świata występował m.in. w: Philharmonie Berlin, der Philharmonie Luxemburg a także Carnegie Hall, Kennedy Center Washington oraz Roy Thomson Hall w Toronto.

W 2015 roku nakładem wytwórni OehmsClassics ukazała się płyta artysty zatytułowana Thoughts, na której znalazły się kompozycje Heinricha Wilhelma Ernsta oraz Roberta Schumanna.

Albrecht Menzel gra na instrumencie Antonio Stradivariego z 1709 roku, użyczonym przez Deutsche Stiftung Musikleben.

 

Performers

Albrecht Menzel violin

Ticket prices

1 zł