Tweety na temat @PNRSO

Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach

AAA

Wersja mobilna

English

Wyszukiwarka

Sponsor NOSPR

Newsletter

Newsletter

Informuj mnie o aktualnym repertuarze i wydarzeniach

Zrezygnuj z newslettera

Rezerwacja

32 251 89 03

NOSPR na dwóch kontynentach

NOSPR, w dwóch składach, wyruszy na tournée do Niemiec i Szwajcarii (11.03-15.03.2010) oraz do krajów Zatoki Perskiej 15.03-22.03). Będzie to 174 i 175 wyjazd zagraniczny NOSPR, 6 do Szwajcarii, 46 do Niemiec oraz 1 do Kataru, Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obydwa tournée, zorganizowane przy wsparciu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie, wpisane są w międzynarodowe obchody Roku Chopinowskiego.

Podczas pierwszej podróży NOSPR wystąpi w Stuttgarcie, Fryburgu i Lucernie, prezentując dzieła Andrzeja Panufnika (Landscape), Fryderyka Chopina (Koncert fortepianowy e-moll z Angelą Hewitt w partii solowej) oraz Piotra Czajkowskiego (IV Symfonia). Wszystkie koncerty poprowadzi Jacek Kaspszyk, dyrektor muzyczny orkiestry. Koncert we Fryburgu zarejestrowany zostanie przez Radio Suisse Romande.

W ramach tournée po krajach Zatoki Perskiej, orkiestra wystąpi w Katarze, Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas koncertu w Doha (Katar) oraz dwóch koncertów w Kuwejcie muzycy NOSPR wykonają Walc Es-dur op.18 w instrumentacji orkiestrowej Roya Douglasa, Rondo a là Krakowiak, Fantazję na tematy polskie, Wariacje na temat La ci darem la mano oraz Andante spianato i Wielki polonez Es-dur. Wspólnie z NOSPR wystąpią  wybitni soliści, laureaci Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Krzysztof Jabłoński oraz Philippe Giusiano. Całość poprowadzi Michał Klauza.
Ostatni koncert tournée odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w ramach Abu Dhabi Music and Arts Festival. Pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego NOSPR wykona dwa jego utwory na orkiestrę smyczkową: Chaconne i Serenadę, a także V Symfonię Franza Schuberta oraz Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina, z Krzysztofem Jabłońskim w roli solisty.

Orkiestra powróci do kraju 22 marca 2010, by rozpocząć serię nagrań archiwalnych. Jako pierwszy pod dyrekcją Jacka Kaspszyka zarejestrowany zostanie Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela, z udziałem Janusza Olejniczaka.


NOSPR współfinansują

Projekt i wykonanie Janmedia Interactive